Neden Bizi Seçmelisiniz

Eğitim anlayışımızdan ve nasıl çalıştığımızdan biraz bahsedelim. Tabi unutmadan şunu belirtelim.
Çalışma modelleri kişiseldir. Sabit bir yol olmaz. Aşağıdaki model sadece genel fikir edinmeniz açısından önemlidir.

01. Haftalık programlar

Genellikle özel durumlar haricinde programlar hafftalık yapılır. Haftalık olağan görüşmelerimiz olur. Bu görüşmelerde programınız hazırlanmaz. Önceki programınız ve koçunuzun verdiği deneme sınavı gibi ödevlerin sonuçları analiz edilir. Geçen hafta değerlendirilip biraz sohbet edilir. Görüşme günleri genellikle öğrencimizin tatil günüdür o günün programı çoğunlukla boştur. Program görüşmeden sonra analizler ve öğrencinin istekleri doğrultusunda ayrıca hazırlanıp iletilir.

02. Günlük Kontrol ve Takip

Programlardaki ilerlemeler günlük takip edilir gerekli durumlarda gün içinde müdehale edilerek program revize edilebilinir veya gün içinde ek görüşme planlanır. Günlük analizleriniz koçunuz tarafından not edilerek hafta boyu çalışmalarınız analiz edilir yanlış bir uygulama durumunda bir hafta bu yanlışa devam edilmesi önlenir. Günlük kontroller esnasında asla öğrencinin öz denetimine zarar verebilecek bir uygulama yapılmaz. Aksine öz denetim mekanızması desteklenir.

03. Haftalık Aile Görüşmesi

Her hafta öğrenciler ile olduğu gibi aileler ile de görüşülür. İlerlemeler sorunlar ve yapılması istenilenler aile ile planlanır. Genellikle aileler öğrencilerin az çalıştıklarını öğrenciler ise taktir görmediklerini düşünürler. Aradaki iletişim ve bilgi aktarımı tam olduğunda iki taraf içinde daha sağlıklı olur.

04. Kaynak Tavsiyeleri

İlk haftalardan olmasa da öğrenciyi tanıyıp eksiklerini anladıkça kaynak tavsiyelerinde bulunulur. Böylelikle eksikler daha hızlı kapatılırken yanlış kaynaklarda boşa zaman ve enerji harcanmaz. Doğru bir çalışma için imkanlar dahilinde en doğru kaynaklar ile hazırlanılmalıdır.

05. Rehberlik Faliyetleri

Sınav hazırlığı sürecinde kaygı bozukluğu, stres yönetimi, öğrenmeye elverişli olma gibi konularda ciddi sorunlar yaşanabilmektedir. Eğtim danışmanınız çoğunlukla bu durumlar oluşmadan müdehale eder. Danışmanınızın aynı zamanda rehber öğretmen olması bu konuda çok ama çok faydalı bir etkendir. Her ihtiyaç duyduğunuzda bir profesyonelden destek alma şansına sahip olacaksınız.

06. Sınırsız Görüşme

Danışman hocalarınız ile haftada bir görüşme yapılacak diye bir kural yok. Çoğu danışmanlık kurumu gibi hafta bir görüşme bu ücret haftada iki görüşme bu ücret gibi bir anlayışa sahip değiliz. Olağan görüşmeler *genellikle haftada birdir. Ancak ihtiyaç durumunda bu görüşmeler eğitim koçunuz tarafından sıklaştırılabilir.

07. Ne Gerekiyorsa Anlayışı

Eğitim koçunuz ile görüşme saatinizde veya diğer hususlar konusunda bir sınırlama yoktur. Eğitim koçunuz gerekli gördüğü kadar sizinde rızanız ile görüşmeleri uzatabilir veya sıklaştırabilir. Aynı şekilde diğer tüm rehberlik faliyetleri ve danışmanlık destek hizmetleri konularında bu durum geçerlidir.

08. Ek Materyal

Süreç boyunca sizlere ek dijital materyaller sağlamaya ve bunlara yönlendirmeye çalışırız. Bu materyallerin ek bir ücreti söz konusu olmaz. Tanıtım amaçlı kurumumuza gönderilen test ve kitaplar öğrencilerimize ücretsiz dağıtılır. Bu süreçte yine fazlası ile faydasını görebileceğiniz bir çok rehberlik materyali tarafımızdan size sağlanır.

09. Bakış Açınızı Değiştiririz

Gerek analizlerde gerekse diğer uygulamalarda direksiyonu öğrenciden asla almayız. Bir çok konuda sorulara konulara cevaplara ve yöntemlere nasıl bakması gerektiğini gösteririz. Doğru soruları öğrencimizin sormasını sağlarız. Bu kazanımların bir hayat boyu çok ama çok faydalı olacağını biliyoruz.

10. Öz Denetim

Öğrencimize kalıcı alışkanlıklar ve sorumluluk bilinci kazandırmayı hedefliyoruz. Öğrencimiz bir süre sonra bu alışkanlıkları kalıcı hale getirebilir ve öz denetim mekanizması sayesinde bizlerinde desteği ile hayal ettiği noktalardan çok daha yüksek hedeflere ulaşma imkanına sahip olabilecektir.

11. Program Dışı Bırakma

Bu en sevmediğimiz ancak en baştan açıklamak zorunda olduğumuz bir durum. Asla böyle bir durum yaşamak istemeyiz ancak tüm tarafların çıkarlarını koruyabilmek ve sağladığımız faydayı en üst düzeyde tutmak adına programlarını sürekli olarak ve haklı gerekçe göstermeden uymayan, sorumluluklarını yerine getirmeyen veya danışmanına yanlış bilgilendirmede bulunan öğrencileri danışmanlık programından *kalan tutar iade edilerek çıkartılır. Tüm öğrencilerimiz sorumluluklarını yerine getirmeye gayret göstermeli ve hoca öğrenci ilişkisini mutlak şekilde korumalıdır.

12. Reklam Politikamız

Öğrenciler bireysel başarıları ile pazarlama stratejilerine konu yapılmamalıdır. Kişisel başarılar yerine kitlesel başarıları ön planda tutup bu güne kadar hiç bir öğrencimizin adını veya kazanılan bölümleri ön plana çıkartarak bir pazarlama modeli uygulamadık. Kendimizi analiz ederken neler başardığımızdan çok neler daha başarabileceğimizi tartışırız. Sizlere de tavsiyemiz öğrencilerini reklam olarak kullanan kurum veya kişilerden uzak durun. Çünkü çoğunlukla reklam malzemesi olabilecek öğrencileri bir adım daha öteye taşıyabilmek adına daha ön planda tutarken ihtiyacı olan diğer öğrencileri geri planda tutmaları söz konusu olabilir.

Farklı Sorularınız mı var!
Lütfen Bize İletin. Cevaplamak İçin Hazırız!